Go Back   bisForum - biServis.Net > :: ~ Yazılım-Software ~ :: > Instant Messaging - Anlık Mesajlaşma

ChatBox
Yükleniyor...
SesliChat Kameralı Sohbet Giriş ! ChatBox'a mesaj yazmak için BURAYA tıklayarak hemen kayıt olabilirsiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
  #1 (permalink)  
Alt 13 Mart 2009
Amazon
Misafir

Cool Çocuk messenger’ı ücretsiz

Çocuk messenger'ında yabancı kişilerin çocuğa erişimi engelleniyor.

Yazılım firması Microsoft, çocuklara özel, güvenli messenger programı geliştirdi. Ücretsiz sunulan ‚çocuk messenger’ında yabancı kişilerin çocuğa erişimi engelleniyor. Çocuklara özel messenger’de webcam kullanımı ve fotoğraf değiş tokuşu da mümkün değil.

Tanınmayan kişiler çocuklara erişemiyor

Deutche Welle’de yer alan habere göre Amerikan yazılım firması Microsoft’un Almanya şubesi, "Child-Friendly Messenger/Kinder messenger" adlı çocuklara uygun bir messenger programı geliştirdi. "Çocuk Messenger"ından sorumlu Microsoft'un Ürün Müdürü Frank Maenz, bu yeni programın tanıtımını Hannover’de CeBİT Bilişim Fuarı’nda yaptı. Maenz çocukların günümüzde artık doğrudan internete yöneldiğine dikkat çekerek, „Biz de ortaklarımıza güvenli ve veliler için kullanımı kolay bir ürün sunmak istiyoruz" dedi.

Ebeveyne tam kontrol imkanı

"Çocuk Messenger"ı ile bilgisayar dünyasına ilk kez adım atan 8-12 yaş arasındaki çocukların tehlikelerden uzak tutulması hedefleniyor. Ebeveynler, Messenger'ı çocukları için açıp, süresini ayarlayıp, zaman kısıtlaması getirebiliyor, en önemlisi, görüştüğü kişilerin listesini kontrol edebiliyorlar. Çocuklar sohbet için yabancıları arayamıyor ve tanınmayan kişiler onunla irtibata geçemiyor. Tüm bu önlemlere karşın yine de problemler ortaya çıkarsa, çocuklar 'Johanniter' adlı yardım kuruluşunun acil danışma hattına başvurabiliyor. Bu durumda danışma hattındaki görevli, çocukla temasa geçmeye çalışan bu istenmeyen kişiye karşı yardım ediyor.

"Çocuk Messenger"ında büyüklerde olduğu gibi fotoğraf ya da dosya değiş-tokuşu yapmak mümkün değil. Çocuklar sadece ailelerinin izni ile oyun alabiliyorlar. Arkadaşlarla karşılıklı oyun oynamak da yine yalnızca annesinin engeli kaldırdığı kişilerle olabiliyor. Güvenlik nedeniyle 'Webcam' ile görüntülü konuşma da mümkün değil. Tüm bu önlemler bilinmeyen kişilerin çocuklarla bağlantıya geçmesine engel olmayı amaçlıyor. Ve anne-babalar çocuklarının başında oturmadan neler yaptıklarını kontrol edebiliyor. Microsoft'un "Child Friendly Messenger - Çocuklara Uygun Messenger" programı ücretsiz.

Aşağıdaki 2 b!s Forum üyesi, bu mesaj için üyesine teşekkür etti:
King (14 Mart 2009), ukaLa (13 Mart 2009)

#2 (permalink)  
Alt 14 Mart 2009
King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici

Teşekkürler: 67
189 Mesajına 303 Teşekkür Aldı
King - İCQ üzeri Mesaj gönder King - MSN üzeri Mesaj gönder

Serdar'a bundan kurcam ben

B!S - Bilgisayar !lkyardim Servisi - www.biservis.net
  #3 (permalink)  
Alt 14 Mart 2009
pinkrabbit
Misafir

heheheeee
  #4 (permalink)  
Alt 14 Mart 2009
Amazon
Misafir

esra ben de sana mı kursam
  #5 (permalink)  
Alt 14 Mart 2009
pinkrabbit
Misafir

kur abla
  Yeni Konu aç Cevapla

Konuyu Toplam 5 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Stil